Etiketler:

Dış Güzellik mi ? İç güzellik mi ?

 İnsanlar arkadaş çevrelerini genellikle eli ayağı düzgün kişilerden oluşmasını ister. Arkadaşlarını seçerken ön planda olan dış görünüştür. Nasıl giyindiği, saçının hangi renk olduğu, konuşma tarzını her şeyden çok önem gösterir. Ama ne gariptir ki dış görünüş kadar içinin de güzel olduğu kuşkuludur. Görünüşü iyi olmayan kişilere karşı hep önyargılı olunur. Einstein'ın dediği gibi " Önyargıyı parçalamak atomu parçalamak kadar zordur " Ne yaparsa yapsın kişi dış görünüşüyle yargılanır
  Güzellik göreceli bir kavramdır. Herkese göre değişir. Kimisine göre dış görünüştür her şey... Görünüşe önem göstermek akılsızlıktan başka bir şey değildir. Her şeyden önce karakterin güzelliği önemlidir. En basiti insanlar evlenmeden önce sevgililik döneminden geçerler. Bir birlerini tanırlar ve dış görünüşten önce karakterlerini yargılarlar. Bu  sevgililik dönemi olmasa, insanlar direk evlense boşanmalar artar. Çünkü kişi bu dönemde karakterin dış görünüşten daha önemli olduğunu öğrenir. 
   Bir insanın dış görünüşün güzel olup karakterinin kötü olması karşıdaki kişiye ne kazandırır ? Hiçbir şey... Ama bunun tam tersi olursa aynı cevap verilmez. Benim " güzel " kavramını yansıtan kesinlikle iç güzelliktir. Herkesinde bu " güzel " kavramını akıllarında böyle olmasını umuyorum. Çünkü her şeyden önce karakter önemlidir. 
 Baktığın zaman her şeyi ile güzel olup, bir süre sonra çirlinleşen bir arkadas, bir dost, bir sevgiliden ise; baktığımda bi rşeye benzemeyen ama içini açtığımda çok şey veren bir arkadaş, bir dost, bir sevgiliyi tercih ederim.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Neler Oluyo? © 2012 | Designed by Canvas Art, in collaboration with Business Listings , Radio stations and Corporate Office Headquarters